ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .دبیر كنگره بين المللي غدير و نهج البلاغه خبر داد ؛

7 آذر 1400

. اعلام فراخوان مقاله نخستين کنگره بین المللی راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان


حـجت الاسـلام دکتـر عباســعلی ابراهیـمی، دبيراجرايي نمايندگي بنياد بين المللي غدير مازندران و دبـیركنگره درگفـت و گویی از برگزاری نخـستين کنگره بین المللی راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان، سال آینده به میزبانی مازندران خبر داد.

وی با اشاره به اعلام فراخوان عمومی مقالات این کنگره به سه زبان فارسی، عربي و انگليسي ، افزود: این فراخوان به مراکز مهم حوزوی و دانشگاهی سرار کشور در داخل و خارج ارسال شده و يا در حال ارسال است.

دکتر ابراهیمی با بیان این که بنياد بين المللي غدير با انگیزه معرفی فرهنگ نورانی غدیر و مصحف شریف نهج البلاغه در نظر دارد تا نخستين كنگره بين المللي راهكارهاي گسترش فرهنگ غدير و ترويج نهج البلاغه در جهان را با همكاري دفتر نماينده ولي فقيه، استانداري، حوزه هاي علميه، دانشگاهها، نهادها و مراكز علمي، فرهنگي و... استان مازندران برگزار نمايد .

وی، آشنایی با فرهنگ غدیر به عنوان الگوی حکومتی برای جوامع انسانی، آشنایی با نهج البلاغه به عنوان گنجینه بیکران معارف اسلامی، گشودن افق های جدید با بهره گیری از سرچشمه های غدیر و نهج البلاغه، تأمین نیازهای ضروری جوامع انسانی از طریق گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه به عنوان کلید حل مشکلات عصر حاضر، مقابله با بحران های مختلف فردی و اجتماعی حاکم بر جوامع انسانی از منظر نهج البلاغه و گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهضت نهج البلاغه خوانی در جهان از جمله مهم ترین اهداف این کنگره اعلام کرد.

دبیر کنگره بین المللی راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان با بیان این که فراخوان مقاله این کنگره در دو محور اصلی گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه طراحی و تدوین شده است، ادامه داد: غدیر و پیام های جهانی آن، تبیین مبانی معرفتی فرهنگ غدیر در قرآن مجید و سیره معصومین(ع)، فرهنگ غدیر از نگاه متفکران و اندیشمندان غیر مسلمان، غدیر از منظر حضرت علی(ع)، نقش و  رسالت رسانه ها در گسترش جهانی فرهنگ غدیر، مروجان و پژوهشگران جهانی فرهنگ غدیر، نقش انقلاب اسلامی در گسترش جهانی غدیر، اتحاد و انسجام اسلامی با رویکرد واقعه غدیر، نقش فرهنگ غدیر در انقلاب جهانی مهدی موعود(عج)، تبیین جایگاه فرهنگ غدیر در فرهنگ عامه، نقش زمامداران شیعه طبرستان در گسترش فرهنگ غدیر و بنیاد بین المللی غدیر، ضرورت ها و راهکارهای توسعه از جمله مهم ترین موضوعات محور اول فراخوان مقاله این گنگره است.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین افزود: نقش نهج البلاغه در حل مشکلات جهان معاصر، نقش تبیین ابعاد علمی نهج البلاغه در جهانی شدن آن، حقوق بشر در نهج البلاغه، پایه گذاری نظام و دولت اسلامی از نگاه نهج البلاغه، نقش نهج البلاغه در گسترش زندگی مسالمت آمیز در جهان معاصر، راهکارهای تحقق نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی، پژوهشگران و شارحان جهانی نهج البلاغه، ترویج نهج البلاغه از منظر امام خمینی(ره) و امام خامنه ای، نقش و رسالت رسانه ها در ترویج جهانی نهج البلاغه، مقاومت اسلامی و ظلم ستیزی با نگرش به آموزه های نهج البلاغه، تبیین آموزه های اقتصادی نهج البلاغه، بصیرت و ولایت مداری از منظر نهج البلاغه، نماز و نهج البلاغه، تبیین جایگاه نهج البلاغه در فرهنگ عامه و بنیاد بین المللی نهج البلاغه، ضرورت ها و راهکارهای توسعه، از جمله مهم ترین موضوعات محور دوم فراخوان مقاله این کنگره بین المللی است.

وی، آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره را سی و یکم فروردین سال 1401 اعلام کرد و افزود: مقالات ارسالی باید متناسب با شیوه های علمی و کاربردی در موضوعات فراخوان باشد.

دكتر ابراهيمي با بیان این که مقاله های برگزیده در مجموعه مقالات کنگره چاپ و منتشر خواهد شد، بیان داشت: محققان و پژوهشگران می توانند مقالات خود را از طریق پایگاه اطلاع رسانی کنگره به آدرس www.co-ghadir1401mazandaran.ir به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

دبير كنگره خواستار حضور تمامي انديشمندان، صاحب نظران، پژوهشگران و محققان در اين رويداد بزرگ علمي و معنوي شد.

 


841
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 
پوستر همایش
تماس با ما
تلفن ثابت
نمابر
ایمیل
congressghadir1400
mazandaran@gmail.com
آدرس
دانشگاه گیلان